Holická stovka » Aktuality » Archiv událostí

Archiv událostí

2018

25. 8. 2018

Více fotografií z dnešní akce najdete na Rajčeti

25. 8. 2018

Za ideálního časovkářského počasí se na start postavilo 12 týmů, z toho 5 Mixů. Opravdu nás velmi těší vzrůstající počet závodnic, které k nám přijíždí. V Mixech vítězství obhájil tým Hovrch, v Mužích zvítězil Skibikecentrum.cz Team, který trať prolétl průměrem 40. Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem, kteří k nám přijeli. Také děkujeme starostovi města a ředitelce školky, kteří nám velmi pomohli při zajištění centra závodu. Na pořádání závodu se podílela spousta členů našeho oddílu, bez kterých by to nešlo uspořádat. Fotky ze závodu jsou na FB Bike Freaks. Těšíme se na příští ročník.

24. 8. 2018

Došly přihlášky dalších dvou týmů, těšíme se na další Mix z hradeckého Spinning klubu. Loňští vítězové oficiálně nepřijedou, ale Karel Vaněček přiveze 3 nové kolegy pod krycím jménem Časovkářská jelita.

23. 8. 2018

Podařilo se nám zajistit občerstvení, takže se můžeme těšit i na točené pivo, plechovkový Birel a Pepsi Colu. K jídlu půjde zakoupit tortillu a koláčky.

23. 8. 2018

Naše rosnička hlásí na sobotu optimální počasí na závodění, žádná vedra, tak neváhejte a zašlete přihlášky. Navíc opravdu hodnotné ceny v tombole budeme losovat předem ze závodníků přihlášených do pátku 16:00. V osudí nebudou závodníci domácího týmu, všem ostatním přihlášeným závodníkům přidělíme čísla a ty pomocí generátoru náhodných čísel vylosuje. Výhry předáme před vyhlášením vítězů, aby všichni viděli kdo a co vyhrál.

21. 8. 2018

Přivezli jsme ceny, které nám poskytlo město Holice, dva silní chlapi to měli co unést, ale zvládl jsem to :) Ceny jsou opravdu hezké, hodnotné a užitečné, máte se na co těšit. Tímto chci oslovit hlavně cyklistky, zatím máme přihlášeny jen dva Mixy, takže šance na opravdu parádní cenu je velká. Navíc jsme genderově vyrovnaný závod, takže ceny pro muže i ženy jsou stejné, co by za to daly např. profesionální tenistky.

21. 8. 2018

Změna místa prezence a startu: Datum 21. srpna není jen černým dnem v historii této země, ale i nám přinesl značné komplikace, neboť jsme přišli o možnost využít zázemí místní hospody. Díky ochotě našeho starosty a ředitelky školky se naštěstí podařilo situaci vyřešit, zázemí závodu bude asi o 400 m dál od původně plánovaného místa na hřišti u školky, k dispozici bude WC a voda. Zatím to vypadá, že nebude točené pivo, ale pracujeme na tom. Prezence: Holice, Staroholická 236, hřiště u školky, vstup z ulice 1. máje. Start před školkou na ulici Staroholická. Parkování nejlépe na původním místě, před hospodou U Novotných, nebo v přilehlé ulici Na Balkáně, k prezenci je to cca 400 m. Parkovat lze i na ulici Staroholická a 1. máje.

20. 8. 2018

Trať je vyznačena, barva šipek zůstala stejná jako loni, tzn. červeno-růžová, na silnicích jsou šipky i jiných barev, nenechte se zmást

17. 8. 2018

S blížícím se startem chceme upozornit na několik míst na trati:
Borohrádek, 8. km, podjíždíme železniční nadjezd, zúžená vozovka, přednost mají protijedoucí!
Choceň, 24. km, průjezd městem, dva kruhové objezdy projíždíme v přímém směru („kruhový objezd opusťte na druhém výjezdu“), za druhým kruhákem odbočujeme vlevo,
Sloupnice, 38. km, na okraji obce na křižovatce odbočujeme doprava, před křižovatkou probíhají stavební práce – pozor na kamínky a hlínu na vozovce, defekt nepotěší. Následují 2 km sjezdu v obci, pozor na dodržení maximální povolené rychlosti :). Na konci obce je křižovatka neobvyklého tvaru, jedeme v přímém směru po šipkách.
Kontrolní bod, do kterého musí tým přijet kompletní, je na kopečku za obcí Kosořín (49. km), u drůbežářského závodu. Zde bude rozhodčí. Týmy mají možnost zde z pořadatelského auta doplnit vše potřebné, co si tam na startu přichystaly.
Následuje druhý průjezd Chocní, tentokrát přes 3 kruhové objezdy.
55. km – prudký sjezd do Brandýsa (opravdu utažená zatáčka!), zakončený kruhovým objezdem. Následně průjezd městem, na konci města zúžená vozovka, pozor na protijedoucí auta
60. a 62. km (Rviště a Rozsocha) – odbočujeme doleva
Sudslava, 67. km, sjezd obcí, pozor na chodce, na konci obce nejsou chodníky
Kostelec nad Orlicí, 80. km, odbočujeme doleva, protijedoucí auta přijíždí zpoza zatáčky, opravdu pozor!
Borohrádek, 90. km, při vjezdu do obce odbočujeme doleva, pak průjezd náměstím, pozor na chodce
Holice, 99. km, cíl, bacha na infarkt:)

7. 8. 2018

Startovka se nám plní, máme radost. Prosím nenechávejte přihlášení na poslední chvíli, z organizačního hlediska je fajn vědět počet účastníků s nějakým předstihem, třeba kvůli tombole:)

30. 7. 2018

Pár důležitých věcí před startem:
- závod se jede za plného provozu, bacha na to
- doprovodná vozidla jsou povolena, pokud pojedou za týmem, ne před :)
- na průjezdném bodu musí být tým kompletní
- v cíli rozhoduje čas třetího jezdce, v mixech musí být mezi těmi třemi závodnice
- předjetý tým je povinen udržovat odstup za týmem, který ho předjel

30. 7. 2018

Znovu upravená mapa letošní trati je v sekci "trať". Průjezdý bod, tj. místo, do kterého musí tým přijet ve čtyřech, bude na kopci před Chocní (za obcí Kosořín, 49. km) u drůbežářského závodu, kde bude pořadatel. Do jeho auta lze dát ráno do 9:30 (do bedýnky s číslem týmu) bidony, gely, řízky, uherák či jiné potřebnosti a zde si pak vyzvednout.

27. 7. 2018

Život nám trochu zkomplikovali silničáři, kteří uváděli termín ukončení prací v Horní Sloupnici 31. 7. , ale nový asfalt (který tam dávají stejně hlavně kvůli našemu závodu :), bude až na podzim. Takže příští rok nám to pofrčí zas o něco líp, ale letos musíme trasu vést jinudy. Letos se tedy vyřádíme na trati Holice-Borohrádek-Choceň- Svatý Jiří-Sloupnice-Zálší- Choceň-Mostek-Brandýs-Rozsocha-Seč-Sudslava-Krchleby-Kostelec nad Orlicí-Zdelov-Borohrádek-Holice. 98 km, 1 096 m výstup (dle mapy.cz). Mapa ke stažení do cyklopočítačů bude k dispozici po neděli.

26. 7. 2018

Do startovní listiny jsme přidali zcela nového účastníka závodu - TJ Lokomotiva Nymburk.

16. 7. 2018

Účast potvrdil tým Cyklo Pokr Pardubice.

15. 7. 2018

Účast na letošním ročníku nám potvrdil loňský vítězný tým kategorie Mix, HOVRCH, to je hozená rukavice cyklistkám milujícím rychlost. Těšíme se na ně:)
V Trutnově na Krakonošovi jsme kontaktovali Maju Wloszczowskou, které se silniční závodění vyloženě zalíbilo a tak její hostování v našem druhém mixu není úplně vyloučené. Představa, že si ke zlaté medaili z MS a dvěma stříbrným medailím z OH na biku přidá fotku s naším putovním cepínem, ji vyloženě uchvátila.

15. 6. 2018

Přípravy na náš závod jsou v plném proudu. Okolnosti nás donutily změnit letošní trať, bohužel na Andrlův chlum se ve ve stejném termínu chystají jezdit sportovní auta v rámci ME závodů do vrchu a když se dozvěděli, že tam plánujeme jet i na kolech, dostali organizátoři strach, že budou mít problém nás předjet, a kopec si nechali policejně uzavřít. Takže letos se k rozhledně nepodíváme.

2017

27. 8. 2017

Roztříděné fotky ze závodu lze prohlížet v několika galeriích na www.pavelbe.rajce.idnes.cz

27. 8. 2017

První fotky ze závodu jsou na Facebooku klubu (Bike Freaks) již od včerejška.

26. 8. 2017

Závod je za námi, těšíme se na příští rok. Děkuji všem závodníkům, že k nám přijeli, doufám, že se závod líbil. Budeme rádi za každý námět, jak závod zlepšit. Osobně děkuji všem pořadatelům. Oficiální výsledky jsou v sekci Výsledky, ceremoniál opakovat nebudeme, ale pořadí na 3. a 4. místě se po přepočítání vyměnilo. Toto nedopatření nás hodně mrzí, ale když si vezmu, jak počítají Američani hlasy ve volbách:). Díky za pochopení.

25. 8. 2017

Jury nakonec přehodnotila výsledek losu a přehodila pořadí posledních dvou startujících týmů - poslední pojede tým Rychle a zběsile, předposlední Rafkarna A.

25. 8. 2017

18:33 Do poslední chvíle jsme čekali na přihlášky dvou týmů, které avizovaly svoji účast, bohužel přihlášky nedošly. Losování startovního pořadí tak proběhlo bez nich a pojedeme v pořadí: Indigo, Hovrch, Bike Freaks Woman, Bike Freaks II, Vinohradské šlapky, Bike Freaks I, Pokr, Okolní sběr, 53x11, Rafkarna B, Dastpelu, Rychle a zběsile, Rafkarna A. Startujeme po 3 minutách. Tým, který přijede ráno bez předem zaslané přihlášky odstartuje jako poslední. Prosím týmy, které startují později, aby dodržely čas prezence do 9:30, potřebujeme mít hotovou startovní listinu pro časoměřiče a bude odjíždět auto na obrátku (náhradní pití, gely, apod,). Díky.

24. 8. 2017

Vzhledem k počtu přihlášených týmů budeme startovat po 3 minutách. Pořadí na startu určíme večer a zveřejníme zde.

24. 8. 2017

Přivezli jsme ceny, které nám poskytlo město Holice, velmi děkujeme, museli jsme si půjčit dodávku, abychom to pobrali. A  to k nim přidáme ještě něco od nás, takže je opravdu na co se těšit. Tradici bohaté tomboly také dodržíme.

23. 8. 2017

Elitní domácí sestava absolvovala poslední ostrý trénink pod dohledem Oty Fialy, jinak holického rezidenta. V pátek bude ještě následovat návštěva u doktora Ferrariho, a to by v tom byl čert, abychom tu medaili neurvali:)

23. 8. 2017

Dalším přihlášeným týmem jsou závodníci z Prahy, vítáme CK Vinohradské šlapky. Závod se nám tak stává mezinárodním, neboť v sestavě mají závodníka původem ze Slovenska. Loňský vítěz z Českého Těšína měl v sestavě dvě polská jména, tak uvidíme, jestli zahraniční jezdci znamenají automaticky pódiové umístění.

22. 8. 2017

Startovka se i nadále plní, přihlásil se třetí Mix (Indigo RK) a tým Cyklo Pokr Pardubice, který určitě bude chtít medaili. Jako každoročně nás dvojnásobní vítězové z Rychnova nechávají v nejistotě, kdo bude usilovat o další vavřín a koho by tak Rychnovský deník mohl v pondělí vítat titulkem Vítej zlatý hattricku. Na startu by se měl objevit i tým hradeckého HSK, Jirka Nádvorník je jako obvykle tajemný, ale mimo záznam přiznal telefon s Honzou Bártou a Péťou Vakočem.

21. 8. 2017

Trať je skoro celá označena, chybějící část z Holic do Chocně bude označena do středy. Barva šipek je letos, v roce stého výročí Gira, červenorůžová, tvar šipky se nezměnil. Barva byla zvolena i s ohledem na to, že na silnicích přibývá různých zelených a oranžových šipek či značek, žádnou značku stejné barvy jsme při značení nenašli.

21. 8. 2017

Pokud si chce detailně prohlédnout trať závodu, přejděte na https://www.relive.cc/view/1138594177

16. 8. 2017

Pár důležitých věcí před startem:
- závod se jede za plného provozu, bacha na to
- doprovodná vozidla jsou povolena, pokud pojedou za týmem, ne před :)
- na obrátce musí být tým kompletní, tzn. všechny 4 jezdce musí pořadatel vidět v dohledové vzdálenosti mezi sebou
- v cíli rozhoduje čas třetího jezdce, v mixech musí být mezi těmi třemi závodnice
- předjetý tým je povinen udržovat odstup za týmem, který ho předjel

16. 8. 2017

Z týmu časopisu 53x11 přišel dotaz, zda lze v závodě použít časovkářské speciály. Inu, jedeme časovku, tak proč ne. Vzhledem k tomu, jaká kola v časopise testují, možná uvidíme zajímavé kousky.

15. 8. 2017

Vítám na stránkách našeho závodu všechny, kteří k nám zavítali po přečtení článku v časopise 53x11, který vyšel dnes. Doufám, že vás náš závod zaujal a příští rok se uvidíme na startu.

15. 8. 2017

Došla přihláška týmu Rafkarna IDEA Cycling team, a jména jako D. Chlupáč či O. Rybín slibují opravdu rychlý závod.

13. 8. 2017

Startovní listina se zaplňuje, s napětím čekáme, jakou sestavu ohlásí dvojnásobný vítěz, tým Stalak Rychnov n. Kněžnou.

9. 8. 2017

Přihlášku podal druhý Mix, pokud bychom přilákali i některou závodnici třeba z Carly-Kupkolo nebo Bakaka, tak to bude mezi holkama pěkná řežba.

8. 8. 2017

Přijede časopis 53x11
Tak přece jen jedna specialita letos bude, i když jsme tomu moc nevěřili, tak náš závod zaujal Kamila Hofmana, šéfredaktora prestižního časopisu 53x11 natolik, že k nám přijede redaktor Filip Grim s fotografem a zkušenosti z našeho závodu použijí v připravovaném článku o časovce družstev. A teď si fakt nevymýšlím, pokud chcete zviditelnit svůj tým, je tu velká šance.

8. 8. 2017

Letošní 5. ročník bychom rádi oslavili nějakou specialitou, proto jsme okamžitě po suspendaci Petera Sagana z Tour de France oslovili jeho manažera, který s účastí bratrů Saganů neměl problém a nabídl sestavu včetně Michaela Koláře doplněnou jedním nadějným juniorem z akademie Petera Sagana, no nakonec naše naděje zhatila Peterova manželka, která nekompromisně prohlásila: "doma budě". Náhradní varianta je účast Mikela Landy, který toho letos za Sky už moc nenajezdí. Zde je ve hře Mix tým, kde by s Mikelem jela jeho přítelkyně, druhá vicemiss Španělska z roku 2013, a její dvě kamarádky. No uvidíme, děláme co můžeme.

8. 8. 2017

Přípravy závodu běží bez problémů, trať bude stejná jako loni, takže je jednoduchá na orientaci, skvěle značená a vede po hezkém asfaltu. Podrobný popis je uveden o několik odstavců níže s datumem 28.7.2016.

2016

15. 9. 2016

Fotografka se nám vrátila ze studijního pobytu ve Španělsku, kde fotila pánské akty a býky v Pamploně, takže máme další fotky - k vidění na www.pavelbe.rajce.idnes.cz.

29. 8. 2016

První fotogalerie je na http://markytanka2.rajce.idnes.cz/Holicka_stovka_2016. Děkuji Janě.
Gratulace vítězům míři do Českého Těšína týmu Skvělá kola, který skvělým časem zvítězil. Roman Šťastný to zkusí příští rok a do třetice to snad vyjde. K parádnímu času popohnala spolujezdce i Zuzka Wernerová v mixech. Děkujeme všem zúčastněným závodníkům a našim pořadatelům. Pořadí a časy jsou v sekci "Výsledky". Fotky přidáme během týdne. Pokud nám svoje fotky poskytnou týmoví fotografové, kteří se na ztrati pohybovali v doprovodných autech, budeme rádi. Těšíme se na příští, pátý, ročník.

26. 8. 2016

Losování startovních čísel proběhlo tentokrát bez účasti české televize, Eliška Bučková vylovila z osudí následující pořadí na startu: 1 Kráska a netvoři, 2 Tri club Dobruška, 3 Bike Freaks III, 4 DASTPELU, 5 Skvělá kola, 6 Bike Freaks II, 7 Stalak De Voss II, 8 Bike Freaks I, 9 Rychle a zběsile, 10 Stalak De Voss I. První tým startuje v 10:00, další v intervalu 3 min. V 9:55 vyrazí tým předjezdců.

26. 8. 2016

Přihlásil se další tým, bohužel jen se 3 jezdci, což je problém. Pokud by někdo věděl o závodníkovi, který má chuť si zajet časovku družstev, kontaktujte mě na tel. 602 541 859 nebo na e-mailu holickastovka@seznam.cz. Díky

26. 8. 2016

V týmu Rychle a zběsile došlo na poslední chvíli k výměně jezdců, místo pánů Splítka a Brendla pojedou Machala a Šafář
Technická pomoc: v případě technické závady nebo zdravotního problému nedovolujícího závodníkovi pokračovat v závodě jsou připravena dvě vozidla, pokud se problém vyskytne v první polovině trati (tj. blíž Holicím), volejte prosím 605 801 961 (Zdeněk Hloupý, stanoviště Holice), pokud se problém vyskytne ve vzdálenosti bližší obrátce, volejte prosím 603 182 604 (Pavel Vinař, který bude na obrátce a jezdce v problémech přiveze do Holic při zpáteční cestě). Jedná se pouze o dopravu, nikoli o mechanický vůz

24. 8. 2016

Tak je to tady - obhájci loňského prvenství z Rychnova zveřejnili sestavu. Ataku soupeřů bude čelit čtyřka otec a syn Haufové, Roman Palguta a Ondra Ptáček. Jako loni přijede i druhý rychnovský tým. Pokud se podaří obhajoba, je naplánovaná oslava na rychnovském náměstí a přijetí u starosty.

23. 8. 2016

Nabídka: pokud byste chtěli jet naši časovku ale nedáte dohromady celý tým, napište na holickastovka@seznam.cz, zprostředkujeme kontakt na další zájemce, speciálně pro závodnice uděláme maximum, aby si mohly zazávodit

22. 8. 2016

Hlavní cenou v tombole bude dílenská pumpa firmy Pell´s. Jedná se o velmi zdařilý kousek, který osobně v brněnské centrále firmy za nemalý peníz zakoupil náš boss Jirka. Vlastnoruční podpis majitele Pell´su pana Petřvaldského jeho stříbrným perem na černém šlaufku se zajistit nepodařilo, ale i tak je to kousek, který potěší každého cyklistu.
Šťastný výherce bude vylosován z týmů, které budou přihlášeny do pátku 26. 8. 2016 do 12:00 středoevropského letního času. Losování za přítomnosti státního notáře proběhne v pátek ve 20:00, abychom s tím nezdržovali po závodě. Seznam výherců (a že jich bude!) zveřejníme po dojezdu, ať se máte při závodě na co těšit.

22. 8. 2016

Pozor změna !
Doslova aktualitou týdne se stává ta dnešní: Z důvodů celostátního srazu radistů (kteří opět změnili termín na stejný s tím naším) jsme nuceni opustit prostor před Kulturním domem. Operativně nám vyšla vstříc hospoda U Novotných, kde je i dost míst k parkování.
Proto si do své navigace zadejte:
GPS: 50.0721000N 16.0119747E
Místo prezence: Holice, hospoda U Novotných, Staroholická čp. 70., 8:30- 9:30
Parkování: parkoviště před hospodou U Novotných, parkoviště před vedle stojící samoobsluhou, popř. v přilehlé ulici Na Balkáně
Místo a čas startu: Holice, před hospodou U Novotných, Staroholická čp. 70, 10:00, v místě možnost občerstvení (pouze pití) a WC

Trať: viz mapa v sekci "Trať", Holice-Borohrádek-Horní Jelení-Choceň-Horní Sloupnice-Andrlův Chlum (obrátka)-Dolní Sloupnice-Zálší-Choceň-Borohrádek-Holice zůstává stejná. Zkrácení je o cca první a poslední km
Délka tratě: 100 km, převýšení 1 180m
Cíl: v místě startu
Vyhlášení výsledků: v hospodě u Novotných po dojezdu posledního klasifikovaného týmu

21. 8. 2016

Na sobotním silničářském ČP mládeže v Holicích byli mezi diváky viděni dva chlapíci v dresech Klein Constantia. Proslýchá se, že čeští členové tohoto development týmu Etixxu mají před Okolo jižních Čech volno a hledají, kde si o  víkendu zazávodit. No, pokud by Michala Schlegela doplnil choceňák Franta Sisr a mejťák Roman Lehký by přemluvil k účasti kadetku Pavlínu Plchovou z Cyklo Bendl Vysoké Mýto, tak takhle sestava by v mixech mohlo pomýšlet hodně vysoko.

16. 8. 2016

Dobrá zpráva pro milovníky ženské cyklistiky přišla z HSK, přihlásil se tým Kráska a netvoři se Zuzanou Wernerovou. Poté, co naše Natka Kašparová přehodnotila sportovní plán a nepojede, se přece jen podaří kategorii Mix odstartovat. A pořád napjatě čekáme, zda Bakako nepostaví také Mix tým. Z. Wernerová se ráda účastní různých survival nebo adventure závodů po celé planetě, takže pro tuto drobnou ženu není problém slaňovat, plavat v horské řece, orientovat se v horském terénu, raftovat, běhat do kopce ....

15. 8. 2016

Startovní listina se pěkně zaplňuje, dalším přihlášeným týmem je Dastpelu. Tak prosím neváhejte se zasíláním soupisek, včasným přihlášením umožníte organizátorům vše jednodušeji zorganizovat, třeba i tombolu, na kterou se určitě dá těšit.
Značení tratě bude i letos oranžové, autorem tvaru šipek je David Černý, tvůrce mnoha zajímavých děl včetně klikujícího červeného autobusu na olympiádě v Londýně.

11. 8. 2016

Dorazila přihláška týmu Rychle a zběsile ve složení Roman Šťastný, Martin Splítek, Tom Brendl a Vladimír Vaněk - tak to jsou opravdu rychlí hoši. Docela výzva, ne?

9. 8. 2016

Na tiskové konferenci konané v místním pivovaře odtajnil letošní sestavu TriClub Dobruška.

3. 8. 2016

Skvělá zpráva přišla z domácího týmu, po roční pauze postaví tým v kategorii Mix. Kapitánkou bude Natálie Kašparová, účastnice letošního mistrovství republiky v kategorii kadetek.
V kategorii Mix napjatě očekáváme nominaci týmu BAKAKO Nová Paka, zda ohlásí sestavu s Monikou Jehličkovou.
Kdo Moniku potkal na závodech, se jistě nebude divit, že nám šéf zastoupení firmy Dior pro Střední Evropu rukoudáním přislíbil štědrý sponzorský dar v eurech pokud bude Monika na startu

2. 8. 2016

První soupisku zveřejnil tým Skvělá kola.

1. 8. 2016

Přidávám link na fotky z minulého ročníku: http://papi320.rajce.idnes.cz/Holicka_stovka_29.8.2015

28. 7. 2016

Popis trati: Cesta Tam: startujeme ze Starých Holic od hospody U Novotných, ulicí Staroholická stále vpřed bez odbočování až po cca 3 km vyjedeme z Holic, jedeme dál přes kopec na Veliny a dál do Borohrádku, což je pěkný úsek, kde to opravdu letí. Dojedeme do Borohrádku, po cca 400 m odbočujeme ostře doprava na Horní Jelení. Pak již jedeme velmi jednoduše, v Horním Jelení na náměstí odbočujeme doleva (pozor - vyjíždíme na hlavní silnici) a po této silnici přes Dolní Jelení a Újezd u Chocně dojedeme do Chocně (na Choceň z této silnice odbočíme vpravo asi 500 m po podjetí železničního nadjezdu, silnice zde má po obou stranách pole). Průjezd Chocní není komplikovaný, byť to na první pohled nemusí tak vypadat. Do města vjedeme ulicí Újezdskou a jedeme po ní dokud udržuje přímý směr, jakmile dojedeme na křižovatku, kde již přímý směr není možný, odbočíme mírně doprava (lze i ostře, tam ne) na ulici Komenského a touto ulicí stále rovně dojedeme k mostu přes řeku a hned za mostem odbočíme vlevo. Po asi 400 m bude kruhový objezd, zde na prvním výjezdu doprava a hned po cca 300 m odbočíme vlevo a vyjíždíme prudkým stoupáním z Chocně. Celý průjezd bude samozřejmě zřetelně označen. Následuje 10 km po stále stejné pěkné silnici bez odbočování přes Zářeckou Lhotu, Svatý Jiří a Jehnědí, za Jehnědim jedeme na křižovatce dál rovně (hlavní se odklání vlevo, tam ne), a po dalších 5 km po této silnici ve Sloupnici odbočujeme doleva a začínáme stoupat do Horní Sloupnice a následně dál po stejné silnici do Řetůvky a stále dál až po cca 3 km za Řetůvkou na vrcholu stoupání odbočíme vpravo, kde začíná zlatý hřeb našeho programu, serpentiny k  rozhledně na Andrlově Chlumu. Po necelých 2 km výživného kopce s 8 zatáčkami jsme na obrátce. Zde bude pořadatel. Nabízíme možnost odvozu náhradních bidonů, gelů apod. pořadatelským autem, auto odjede z Holic před startem prvního týmu, pokud budete chtít využít tuto možnost, dodejte prosím svoje věci v rozumném množství pořadatelům do 9:30. V  autě budou připraveny pro každý tým krabice, můžete samozřejmě věci přinést ve vlastní krabici či bedýnce (auto bude osobní, nikoli nákladní). Na obrátce si každý svoje věci vezme sám, není možné každému týmu jeho bidony podávat. Upozorňuji na pravidlo závodu - na obrátku musí každý tým přijet kompletní.

Popis trati: Cesta Zpátky: Po obrátce na Andrlově Chlumu se vracíme zpočátku stejnou cestou, tzn. sjedeme od rozhledny a dole na první křižovatce typu T odbočíme doleva a vracíme se odkud jsme přijeli po šipkách přes Řetůvku a Horní Sloupnici až do Sloupnice, kde na křižovatce, kterou už známe , tentokrát jedeme dál rovně (reálně lehce doleva a dáváme přednost) pořád dál vesnicí (tady se dá lehce porušit max. dovolená rychlost v obci, takže asi nikdo nezaregistruje, že Sloupnice se změnila v Dolní Sloupnici) a na konci obce jedeme dál v přímém směru na Choceň, je zde trochu nezvyklá křižovatka, sledujte prosím šipky, ty vás provedou. Dál jedeme 10 km pořád stejnou silnicí přes Chotěšiny, Vračovice, Zálší a Kosořín do Chocně (pouze v Chotěšinách se napojujeme na hlavní silnici a dáváme přednost). Choceň tentokrát projedeme jinudy, vlastně ji objedeme tak, že ji necháme nalevo od nás. Vjedeme do města a na prvním kruhovém objezdu vyjedeme prvním výjezdem vpravo, pokračujeme dál ke dvěma na sebe navazujícím kruhovým objezdům, první projedeme v přímém směru, druhý opustíme na prvním výjezdu a pokračujeme lehkým stoupáním :), které je i na www.strava.com jako úsek, k poslednímu kruhovému objezdu, který projedeme v přímém směru (druhý výjezd). Teď se můžeme cítit skoro jako na olympiádě, projeli jsme 4 kruhy (kruhové objezdy), na olympiádě mají 5 kruhů (na vlajce). Šipky by vás měly spolehlivě provést. Dál pokračujeme stejnou silnicí bez odbočování až do Borohrádku. Kdo tady bude mít ještě dostatek sil, pojede opravdu rychle, je to jezdivý úsek po rovině po hezkém asfaltu. Na okraji Borohrádku odbočujeme doleva na most a jedeme dál přes náměstí, za náměstím pokračujeme vlevo po hlavní na Holice, kde se napojíme na cestu, kterou jsme po startu přijeli. Stejnou trasou jako ráno pak dojedeme zpět až do místa startu, kde nás budou netrpělivě očekávat naše krásné časoměřičky.

13. 7. 2016

Přípravy závodu běží bez problémů, očekáváme první přihlášky. Vzhledem ke zranění Alberta Contadora, které mu bohužel znemožní start na olympiádě i Vueltě, jsme oslovili jeho manažera, zda by velký Alberto nedal dohromady partu kámošů a nepřijeli si zajezdit do Východních Čech. Ubytování je zajištěné, včetně grilu na přípravu steaků :)

2015

15. 9. 2015

Hodnocení závodu na webu týmu Stalak Devos Rychnov nad Kněžnou z pera Jana Haufa: Nejtýmovějším závodem této sezony byla časovka družstev Holická stovka. Vloni jsme s tímto závodem udělali první zkušenost, ale jak zmínil Jirka Dvořák, bolelo to, ale stálo to za to. Letos se ve startovní listině neobjevil ani jeden tým mix (to je alespoň jedna žena v týmu), o to větší byla konkurence oproti předcházejícím ročníkům, neboť mezi prvním a posledním týmem byl v cíli rozdíl pouhých 24 minut. I jména startujících vypovídala o kvalitě soupeřů. Ale jak je známé i například z velkých závodů, nerozhodují zde pouze výkony jednotlivců, ale celých týmů.
Náš tým postavil na start dvě vyrovnaná družstva. Při rozjetí jsme si s klukama ujasnili některé základní principy a pravidla týmové jízdy a hurá na trať. Po pár kilometrech jsem si ale v duchu říkal, že naše tempo je možná až příliš rychlé a ke konci by nám mohly chybět síly. Opak byl pravdou, nebylo na co čekat a soupeře jsme museli nahánět hned od prvních kilometrů. V polovině trati na „Andrláku“ si bylo možné zhruba odhadnout, jak jsou na tom s časem soupeři, a viděli jsme, že to bude boj až do posledních metrů. O tom svědčí i fakt, že rozdíl mezi námi a druhým týmem v pořadí byl pouhých 30 vteřin. Ani druhý tým Stalaku se na trati neztratil a umístil se na krásné, byť bramborové pozici.

Hodnocení závodu na webu BAKAKO Nová Paka, autor Lukáš Tříska: V sobotu 29.8. jsme se zúčastnili silniční časovky družstev v Holicích. Jelo se z Holic na Andrlův chlum a zpět. Trať 100 km s převýšením kolem 900 metrů byla plná překvapení. Družstvo jsme dali do kupy v sestavě Tomáš Sládek, Martin Fikar, Lukáš Ouzký a Lukáš Tříska. Na trati jsme dvakrát stavěli z důvodu technických potíží - spadnul řetěz. Družstvo bylo výkonnostně nevyrovnané, Tomáš hodně tahal a pořád jsme si vzájemně pomáhali tak, jak kdo potřeboval - a pak, že cyklistika není týmový sport. Byla to hodně zajímavá zkušenost, držet stále stejné tempo, což je značný rozdíl oproti bajku nebo XC tratím, kde se tempo hodně mění a nástupy jsou více dynamické. Přesto jsme trať zvládli ve výborném čase 2:44 a první místo nám uteklo o 30 vteřin. Takže za rok pojedeme zase, případně přibereme někoho z našeho kmenového týmu a ten putovní pohár v podobě starého horolezeckého cepínu vyhrajeme.

Fotogalerie ze závodu je umístěna na http://papi320.rajce.idnes.cz/Holicka_stovka_29.8.2015/.

29. 8. 2015

Závod je úspěšně za námi. Pořadí a časy najdete v sekci "výsledky". Děkujeme všem zúčastněným závodníkům, že vážili cestu do našeho městečka na náš závod. Pokud nám pošlete náměty na další vylepšení závodu, budeme rádi, pokud nám pošlete svoje připomínky k letošnímu závodu, budeme sice méně rádi :), ale jakákoli připomínka nám pomůže vylepšit závod příští rok.

28. 8. 2015

Startovní pořadí vylosováno
Přímý televizní přenos losování bohužel ČT technicky nezvládla, když se nepodařilo navázat satelitní spojení mezi přenosovým vozem PV007 a družicí Eutelsat, jak se později ukázalo, na vině byla vadná elektronka Hall 2001, vyrobená v Tesle Liptovský Mikuláš.
Do prvního losovacího koše jsme zařadili oba týmy, ve kterých se objeví kadet. Výhodu posledního místa na startu a tudíž znalost mezičasů všech soupeřů má obhájce vítězství.
Pořadí startu: 1. Bike Freaks II, 2. Stalak II, 3. Dobruška, 4. ČeChPol, 5. BAKAKO, 6. Bike Freaks I, 7. Svitavy, 8. Makovičky, 9. Stalak I
Týmy, které se nepřihlásily dopředu a dorazí až ráno na místo, budou zařazeny na konec startovní listiny.
Startovací interval 3 min., první tým startuje v 10:00 středoevropského letního času.

28. 8. 2015

Tak obhájci trofeje nezklamali a přihlásili hned dva týmy! Fanoušci se mají na co těšit, ale z kuloárů prosakují informace, že požadavky na výši startovného se blížily částce, kterou inkasoval Etixx-QuickStep za start na Czech Cycling Tour.

27. 8. 2015

V pátek ve 12:00 bude v přímém přenosu ČT Sport a za dohledu státního notáře provedeno losování startovního pořadí. Stále ještě čekáme na přihlášku obhájců vítězství, týmu Stalak DeVoss z Rychnova, abychom jim mohli přidělit startovní číslo 1. Snad se dočkáme, na Tour Astana taky dodala soupisku až půl hodiny po uplynutí termínu a večer ji ještě chtěla změnit.
Popis trati: Cesta Zpátky: Po obrátce na Andrlově Chlumu se vracíme zpočátku stejnou cestou, tzn. sjedeme od rozhledny a dole na první křižovatce typu T odbočíme doleva a vracíme se odkud jsme přijeli po šipkách přes Řetůvku a Horní Sloupnici až do Sloupnice, kde na křižovatce, kterou už známe , tentokrát jedeme dál rovně (reálně lehce doleva a dáváme přednost) pořád dál vesnicí (tady se dá lehce porušit max. dovolená rychlost v obci, takže asi nikdo nezaregistruje, že Sloupnice se změnila v Dolní Sloupnici) a na konci obce jedeme dál v přímém směru na Choceň, je zde trochu nezvyklá křižovatka, sledujte prosím šipky, ty vás provedou. Dál jedeme 10 km pořád stejnou silnicí přes Chotěšiny, Vračovice, Zálší a Kosořín do Chocně (pouze v Chotěšinách se napojujeme na hlavní silnici a dáváme přednost). Choceň tentokrát projedeme jinudy, vlastně ji objedeme tak, že ji necháme nalevo od nás. Vjedeme do města a na prvním kruhovém objezdu vyjedeme prvním výjezdem vpravo, pokračujeme dál ke dvěma na sebe navazujícím kruhovým objezdům, první projedeme v přímém směru, druhý opustíme na prvním výjezdu a pokračujeme lehkým stoupáním :), které je i na www.strava.com jako úsek, k poslednímu kruhovému objezdu, který projedeme v přímém směru (druhý výjezd). Teď se můžeme cítit skoro jako na olympiádě, projeli jsme 4 kruhy (kruhové objezdy), na olympiádě mají 5 kruhů (na vlajce). Šipky by vás měly spolehlivě provést. Dál pokračujeme stejnou silnicí bez odbočování až do Borohrádku. Kdo tady bude mít ještě dostatek sil, pojede opravdu rychle, je to jezdivý úsek po rovině. Na okraji Borohrádku odbočujeme doleva na most a jedeme dál přes náměstí, za náměstím pokračujeme v přímém směru (hlavní silnice uhýbá doleva), po cca 300 m budou hned po sobě dva železniční přejezdy, zde pozor na technický stav přejezdů, hrozí nebezpečí cvaknutí. Za druhým přejezdem se silnice stáčí doprava a najedeme na úsek, kterým jsem ráno přijeli. Stejnou trasou jako ráno pak dojedeme zpět až skoro do místa startu a cíle, jediná změna je až na úplném konci, když po Holicích pojedeme pořád rovně (tj. asi 3 km od cíle, takže tady se finišuje) až k velké křižovatce, kde odbočíme doprava (je zde stopka, ale odbočujeme doprava a v sobotu po obědě tu nebude velký provoz) a cíl už bude na dohled. Cíl je na stejném místě jako start.
Technická pomoc: v případě technické závady nebo zdravotního problému nedovolujícího závodníkovi pokračovat v závodě jsou připravena dvě vozidla, pokud se problém vyskytne v první polovině trati (tj. blíž Holicím), volejte prosím 739 235 657 (Jan Papoušek, stanoviště Holice), pokud se problém vyskytne ve vzdálenosti bližší obrátce, volejte prosím 603 182 604 (Pavel Vinař, který bude na obrátce a jezdce v problémech přiveze do Holic při zpáteční cestě). Jedná se pouze o dopravu, nikoli o mechanický vůz. Původně měl být na trati univerzální mechaničák Mavicu, ale bohužel na poslední chvíli zjistili, že musí do Španělska na nějaký etapák.
Doprovodná vozidla jsou povolena, samozřejmě za podmínky, že pojedou za týmem, nikoli před.

25. 8. 2015

Popis trati: Cesta Tam: startujeme od muzea v ulici Holubova, je to sice kousek od náměstí, ale klidná ulice, kde v sobotu dopoledne bude minimální provoz. Hned po startu odbočíme vlevo do ulice Růžičkova, a hned po cca 300 m odbočíme vpravo do Dukelská a po dalších asi 100 m odbočíme vlevo na frekventovanější ulici Nádražní. Zde dáváme přednost, pokud nebude mít místní oddělení Policie výjezd, bude zde stát policejní hlídka, jinak zde bude pořadatel, který ale nemá právo zastavovat vozidla. Pak jedeme cca 3 km stále po stejné široké silnici, na konci Holic odbočujeme vlevo do ulice K zastávce, bude zde pořadatel, ale je třeba dávat pozor na protijedoucí vozidla (normálně by zde trať vedla dál na Veliny a Borohrádek, což je pěkný úsek, kde to opravdu letí, ale silničáři opravují silnici pod Velinami). Vyjedeme z Holic do polí, přes nechráněný železniční přejezd dojedeme mírným stoupáním do lesa, po cca 1,5 km dojedeme na křižovatku tvaru T a odbočím vpravo na Borohrádek. Tady, na této náhradní trati, je bohužel nejhorší povrch z celé trasy, asfalt tu není úplně hladký, ale jde jen o asi 2 km. Zbytek závodu pak vede již po pěkných silnicích. Dojedeme na kraj Borohrádku (míjíme průmyslový objekt firmy Seca) a před železničním přejezdem v levé zatáčce točíme doprava (bude zde pořadatel) na místní komunikaci (Husova), po cca 150 m točíme vlevo na další místní komunikaci (Bezejmenná) a po přejetí nechráněného žel. přejezdu se odbočením vlevo dostaneme na silnici od Velin (Jiřího z Poděbrad), dáváme přednost. Po cca 100 m odbočujeme ostře doprava na Horní Jelení. Pak již jedeme velmi jednoduše, v Horním Jelení na náměstí odbočujeme doleva a po této silnici přes Dolní Jelení a Újezd u Chocně dojedeme do Chocně (na Choceň z této silnice odbočíme vpravo asi 500 m po podjetí železničního nadjezdu, silnice zde má po obou stranách pole). Průjezd Chocní není komplikovaný, byť to na první pohled nemusí tak vypadat. Do města vjedeme ulicí Újezdskou a jedeme po ní dokud udržuje přímý směr, jakmile dojedeme na křižovatku, kde již přímý směr není možný, odbočíme mírně doprava (lze i ostře, tam ne) na ulici Komenského a touto ulicí dojedeme k mostu přes řeku a hned za mostem odbočíme vlevo. Po asi 400 m bude kruhový objezd, zde na prvním výjezdu doprava a hned po cca 300 m odbočíme vlevo a vyjíždíme prudkým stoupáním z Chocně. Celý průjezd bude samozřejmě zřetelně označen. Následuje 10 km po stále stejné pěkné silnici bez odbočování přes Zářeckou Lhotu, Svatý Jiří a Jehnědí, za Jehnědim jedeme na křižovatce dál rovně (hlavní se odklání vlevo, tam ne), a po dalších 5 km po této silnici ve Sloupnici odbočujeme doleva a začínáme stoupat do Horní Sloupnice a následně dál po stejné silnici do Řetůvky a stále dál až po cca 3 km za Řetůvkou na vrcholu stoupání odbočíme vpravo, kde začíná zlatý hřeb našeho programu, serpentiny k rozhledně na Andrlově Chlumu. Po necelých 2 km výživného kopce s 8 zatáčkami jsme na obrátce. Zde bude pořadatel. Nabízíme možnost odvozu náhradních bidonů, gelů apod. pořadatelským autem, auto odjede z Holic před startem prvního týmu, pokud budete chtít využít tuto možnost, dodejte prosím svoje věci v rozumném množství pořadatelům do 9:30. V autě budou připraveny pro každý tým krabice, můžete samozřejmě věci přinést ve vlastní krabici či bedýnce (auto bude osobní, nikoli nákladní). Na obrátce si každý svoje věci vezme sám, není možné každému týmu jeho bidony podávat. Upozorňuji na pravidlo závodu - na obrátku musí každý tým přijet kompletní.

24. 8. 2015

Centrum závodu je v Holicích u Kulturního domu, v ulici Holubova, kde je výborná možnost parkování na velkém parkovišti, týmové autobusy zde budou mít dostatek prostoru. Startovní oblouk vztyčovat nebudeme, máme náznaky, že by v sobotu ráno mohl dorazit tým Orica-GreenEdge, a jejich autobus má občas se startovní bránou problém. Hned vedle parkoviště je letní zahrádka restaurace, kde se dá po závodě doplnit energie. Startovat budeme od přilehlého muzea Dr. Emila Holuba, světově významného afrického cestovatele. Muzeum je po rekonstrukci, kterou navrhl akad. architekt David Vávra, který je znám též jako zakladatel a protagonista Divadla Sklep. Návštěvou muzea lze zakončit pěkný den a po sportovním výkonu tak zažít i kulturní prožitek.

24. 8. 2015

Od neděle 23.8. je označena trať od konce Chocně k odbočce na Andrlův Chlum a zpět až do Borohrádku, začátek trati v úseku Holice - Borohrádek (cca 10 km) a v Chocni bude označen zítra nebo pozítří. Značení je oranžovým sprejem, šipky jsou před prakticky každou křižovatkou, dost často je šipka i za křižovatkou. Drtivá většina trati vede po silnicích, z kterých se neodbočuje, takže na orientaci je snadná. Pokud se odbočuje, je značení výraznější, přes křižovatku jsou 3 - 4 šipky. Naše značení je tedy oranžové.
Bohužel se nám nepodaří dodržet tradici, každý rok jsme zatím postavili mix tým s našimi mladými děvčaty ve věku 12 (!) až 15 let (DOPLNĚNÍ - holky z první dvacítky pořadí Českého poháru), letos tedy postavíme druhý mužský tým z bikerů, rekonvalescenta a kadeta.

21. 8. 2015

Startovní listina se plní, takže pokud uvažujete o startu, není na co čekat. Poslední přihlášený tým zvolil legrační název Hlavičky Makovičky, je z Hradce a jeden z jezdců se jmenuje Roman Šťastný, pokud je to "ten" Roman Šťastný, tak tak to pro soupeře legrace nebude. Domácí tým dost lituje nucené absence tahouna Martina Tondra, který byl na termín závodu odvelen na Ukrajinu, ale o medaile se porveme. Martin bude držet palce aspoň u televize, záznam závodu zařadila do vysílání ukrajinská mutace Eurosportu.
Po neděli zašleme přihlášeným týmům předstartovní informace, pokud přijedete až na start, budou informace na místě.
Definitivní podoba trati: museli jsme objet Veliny, cestáři nás trochu zaskočili s opravou silnice na velinském kopci
Trať 2015: Holice- (odbočíme vlevo na konci Holic) – Borohrádek – Horní Jelení – Újezd – Choceň – Zářecká Lhota – Svatý Jiří – Jehnědí - Sloupnice - Horní Sloupnice – Řetůvka – Andrlův Chlum Řetůvka – Horní Sloupnice – Dolní Sloupnice – Chotěšiny - Zálší- Choceň– Běstovice – Velká Čermná - Borohrádek – Holice = 103 km, 1 114 m stoupání

10. 8. 2015

Novinky 2015:
- hodnotnou cenu z dílny sklářského mistra Müllera obdrží každý člen vítězného týmu
- bohatá tombola bude zachována
- pořadatel zajistí přepravu občerstvení na Andrlův Chlum (obrátka), pokud týmy toto předají před startem pořadateli

2013

8. 6. 2013

Děkujeme všem jezdcům za účast.

15. 1. 2013

Náš klub je osloven, jestli bychom neoprášili jednu holickou tradici.

1. 1. 2013

Historie závodu
Na konci devadesátých let, po oficiálním zrušení MS v časovce družstev, padl v holickém horolezeckém oddíle recesistický nápad, tuto disciplínu nezatracovat a společně s cykloturisty v pořádání „soukromého MS“ pokračovat. Odjelo se celkem pět ročníku. Horolezci uspořádali ještě závody na běžkách (10 roč.), kde byl hlavní cenou putovní horolezecký cepín. S odchodem hlavního organizátora skončila i časovka. Letos byla na jedné půdě objevena původní hlavní cena - cepín.
Přišla nabídka na znovuvzkříšení akce, kterou nemohl náš klub odmítnout.

« Přejít na aktuality