Holický medvěd » Nejčastější otázky

Nejčastější otázky

S blížícím se termínem, se množí i otázky od rodičů. Na nejčastější se pokusím odpovědět:

"Musíme být na prezentaci už v 8:30, když startujeme až... ?"
Určitě nemusíte. Čas konce prezence každé kategorie najdete v záložce Program.

"Bude se startovní číslo vracet?"
Nebude. Účastníci si ho nechají na památku.

"Jak se platí startovné?"
Dopředu přihlášení (zvýhodněné startovné) i na místě přihlášení závodníci platí až při prezenci. 

"Jak je to s ročníky a kategorií předškoláci?"
obdobný dotaz: "Naše dítě je např: listopad 2014 = ještě nechodí do školy... ?"
Školní kalendář není pro tento účel výhodný. Při sestavování kategorií vycházíme ze zvyklostí Českého svazu cyklistiky, kde o kategorii rozhoduje pouze ročník (2020 - rok narození = věk). Měsíc či den narození není rozhodující.

"Jsme ročník 2015, ale stále jezdíme na odrážedle. Kam patříme?"
Po zkušenostech z prvního ročníku jsme kategorie nejmladších trochu upravili. Chceme být hlavně cyklistickým závodem, proto vypisujeme kategorii odrážedel pouze do roku 2016.

"Podle jakého systému pojedou odrážedla?"
Tato kategorie je tak obsazená, že nemůžeme vypustit všechny děti najednou (1. ročník). Ve druhém ročníku jsme použili model, který používají v Brně. Děti startovaly po pěti a jejich časy po seřazení určily pořadí. Zaznamenali jsme, ale velké rozdíly "v přístupu" (od natěšených závoďáků až po trucující). Přemýšleli jsme, jestli by to nešlo vylepšit a zatraktivnit.
Novinkou proto bude speciální okruh pouze pro odrážedla, na kterém budou probíhat (souběžně s cyklo závodem) kvalifikační jízdy - každé dítě 2 pokusy. Pět nejrychlejších jezdců postoupí do společné finálové jízdy. Pořadí v cíli určí vítěze, druhého až pátého. Vyhlášení odrážedel bude ihned po dojezdu, společně s kat M až R.

"Závod je součástí Hledá se vítěz. Co se tím pro nás mění?
Jak se na stránkách: www.hledasevitez.cz můžete dočíst, jedná se o seriál náborových závodů pro děti a mládež. Cílem není sbírání bodů jako na většině pohárů. Stačí se, na jednom z jedenácti partnerských závodů, kvalifikovat do vysokomýtského finále. Jsme potěšeni, že první možnost kvalifikovat se, máte u nás.
Největší změnou budou ceny (seriálové medaile), grafika čísel a dále v přihláškovém formuláři nutnost uvádět školu.